Opinie o Nas

Karmy z wysoką zawartością mięsa

Karmy z wysoką zawartością mięsa

Na co zwracać uwagę decydując się na zakup karmy ?

Aby wybrać optymalną karmę dla pupila należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów:

– wiek psa – (dla juniora, psa dorosłego – mini lub maxi a także seniora)

– wielkość psa – w zależności od masy ciała do wyboru są karmy dla małych psów (do 10 kg), średnich (11 – 25 kg), dużych (powyżej 26 kg);

– rasę – są karmy przeznaczone dla poszczególnych ras, uwzględniające ich specyficzne potrzeby;

– styl życia – w zależności od tego, czy pies jest doskonałym przedstawicielem kanapowca, czy też rozpiera go energia na każdym spacerze, wybieramy karmę o odpowiedniej wartości energetycznej;

– stan zdrowia – to bardzo ważne czy nasz pupil nie ma alergii pokarmowej (cierpi na nietolerancje pokarmowe, cukrzycę, choroby krążenia, słabe stawy itd.), to należy postawić na karmę weterynaryjną i wybrać ją razem z weterynarzem prowadzącym;

Warto postawić na jakość i skład karmy.

Wybierając pokarm dla psa warto czytać etykiety na opakowaniach. Po pierwsze znajdziemy na nich szczegółowy skład karmy, po drugie – często przydatną informację na temat dawkowania. Kolejność składników wymienianych na etykiecie ma znaczenie – najwięcej jest tego, który jest pierwszy na liście.

Zazwyczaj cena psiej karmy jest wprost proporcjonalna do jej składu. Im więcej naturalnych składników, im mniej konserwantów i sztucznych barwników, tym jest droższa. Ale też lepsza w smaku i zdrowsza dla pupila, bo zawiera łatwo przyswajalne i łatwo strawialne składniki. Co to oznacza w praktyce? Po prostu: więcej składników pokarmowych z karmy zostanie strawione i wchłonięte przez układ pokarmowy psa.

Mokra lub sucha – zawsze woda w pobliżu

Mokra karma jest dobrym rozwiązaniem dla psich staruszków, których zęby i szczęki nie są już tak silne i sprawne jak w młodości. Bywa, że u starszych psów gryzienie chrupek powoduje dyskomfort, skutkujący niechęcią do jedzenia. W takim przypadku mokra karma jest dla nich prawdziwym wybawieniem.

Jeśli natomiast nasz pies preferuje suche pożywienie, trzeba pamiętać, że ma zwiększone zapotrzebowanie na wodę. Dlatego zawsze – bez względu na to, na jaki sposób karmienia psa się zdecydujemy – powinien mieć dostęp do czystej wody pitnej. Wodę w misce należy regularnie wymieniać, przynajmniej raz dziennie. Nieświeża woda może więc z jednej strony powodować niechęć pupila do picia skutkującą odwodnieniem, z drugiej – zwłaszcza jeśli ma wrażliwy żołądek – powodować problemy gastryczne.

Przekąski jako uzupełnienie diety.

Jadąc w krótką podróż czy idąc na dłuższy spacer lub trening, zamiast brać ze sobą miskę i karmę, wygodniej jest wziąć coś małego, co zmieści się w kieszeni. Coś w rodzaju „ludzkiego” batonika energetycznego do zadań specjalnych. Czym karmić psa poza domem? Najlepiej smaczną, zdrową przekąską, która zapewni mu witalność na dłużej.

Wybierając najoptymalniejszą przekąskę dla pupila w danej sytuacji należy kierować się w zasadzie tymi samymi parametrami, które bierzemy pod uwagę przy wyborze karmy. A więc składem i przeznaczeniem ściśle odpowiadającym indywidualnym potrzebom zwierzęcia. Bo każdy pies jest inny i dla każdego, coś innego w danym momencie będzie dobre.

Related Posts: