Opinie o Nas

PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

zł 20.00

Więcej informacji

Szampon owadobójczy AKIM

Przeznaczenie

Posiada wysoką skuteczność niszcząc wszystkie zewnętrzne pasożyty jak pchły, kleszcze i wszy we wszystkich stadiach rozwoju. Szczególnie zalecany w przypadkach inwazji pasożytów, jak również profilaktycznie do stałego stosowania.

WłaściwośćWartość
Opakowanie200ml
Trwałość w opakowaniu3 lata od daty produkcji
Zawiera0,5% (0,5g/100g) Permetryny (CAS 52645-53-1; (1RS)-cis,trans-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklo-propanokarboksylan 3-fenoksybenzylu)

 

Metoda stosowania

Z uwagi na sposób użycia szampony owadobójcze działają jedynie w trakcie zastosowania. Znajdująca się w ich składzie substancja biologicznie czynna ma możliwość działania w czasie przebywania na skórze. Aby osiągnąć zamierzony cel – zniszczenie insektów, czas ten nie może być zbyt krótki (5 – 10 minut). Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów użycia, a zwłaszcza zapewnić czasy minimalne pozostawienia szamponu na skórze zwierzęcia. W przypadku szczególnie intensywnej inwazji pasożytów czas ten należy wydłużyć dwukrotnie. Po spłukaniu szamponu usuwamy również substancje biologicznie czynną, zatem mimo usunięcia wszystkich pasożytów, w krótkim czasie mogą się pojawić nowe.Przed ponowną inwazją pasożytów bronić się można przez dokładne wytępienie ich w otoczeniu zwierzęcia środkami owadobójczymi w aerozolu lub zasypce. Należy również profilaktycznie założyć zwierzęciu obrożę owadobójczą lub biologiczną.

Dbałość o sierść

Stosując szampon do kąpieli (nie tylko owadobójczy) musimy wiedzieć, że usuwa on ze skóry i sierści naturalną powłoczkę hydrolipidową, przesuszając skórę. Dlatego ważne jest by stosować szampony zawierające dodatki, które po spłukaniu szamponu pozostają na sierści i skórze delikatnie natłuszczając ją, pomagając w wytworzeniu naturalnego filmu lipidowego. Takie dodatki posiada szampon owadobójczy AKIM. Dla psów długowłosych stosuje się dodatki takie jak kolagen, który poprawia kondycję włosa, nadaje sierści połysk i ułatwia rozczesywanie.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

  • Nie stosować u kotów.
  • Nie stosować szamponu na zmiany sączące na skórze oraz u psów młodych (do 3-go miesiąca życia).
  • Nie jeść, nie pić i nie palić podczas używania produktu.
  • Podczas stosowania chronić oczy i uszy psa. Chronić przed dziećmi.

Opinie

Napisz opinię

PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

Path: > PESS Szampon owadobójczy Akim 200ml

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: