Opinie o Nas

Maty chłodzące dla naszych pupili

Maty chłodzące dla naszych pupili

Okres letni jest bardzo ciężkim czasem zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Nic, więc dziwnego, że w porach największego nasłonecznienia i kulminacji wysokich temperatur wolimy przebywać w miejscach zacienionych i mieć stały dostęp do wody i napojów chłodzących. Wymagania zwierząt odnośnie do tej kwestii są adekwatne do wymagań ludzi. Właściciele winni, więc zważać na to, czy warunki życia zwierząt nie pozostawiają wiele do życzenia oraz czy zwierzę nie męczy się z powodu zbyt wysokich temperatur.

Właściciele psów powinni mieć na uwadze kilka kwestii, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia w okresie letnim i sprawiają, że czas wzmożonych upałów nie będzie dla nich koszmarny i wycieńczający.

 

Pierwszą, najistotniejszą sprawą jest dostarczenie psu odpowiedniej ilości wody. Miska z wodą najlepiej metalowa, gdyż dłużej utrzymuje chłód winna znajdować się w miejscu zacienionym i być wymieniana przynajmniej kilka razy w ciągu dnia.

Jak dbać o zdrowie psa podczas upałów?

Zapobieganie przegrzaniu i udarowi słonecznemu u psów sprowadza się do przestrzegania kilku podstawowych zasad. Pod wpływem wysokich temperatur organizm zwierzęcia traci dużo wody, dlatego konieczne jest jej stałe uzupełnianie. Należy unikać narażania psa na długotrwałe przebywanie w pełnym słońcu. Zwierzę musi mieć możliwość schronienia się przed jego promieniami w zacienionym, chłodnym miejscu.

Maty chłodzące dla psów – ulga w upalny dzień

Bardzo skutecznym sposobem na ulżenie czworonogowi w upalny dzień jest zastosowanie maty chłodzącej dla psa. Mata chłodząca dla psa jest rodzajem posłania, które sprawdza się równie dobrze w domu, samochodzie, jak i w plenerze. Na rynku dostępne są dwa rodzaje mat chłodzących. Różnią się one rodzajem zastosowanego wypełnienia, które odpowiada za funkcje chłodzące.

Żelowe maty chłodzące dla psów

Wartą wypróbowania alternatywą są maty chłodzące ze specjalnym żelowym wkładem. Wypełnione są nietoksyczną, biodegradowalną substancją. Dla wzmocnienia efektu chłodzenia, matę żelową można zmoczyć lub włożyć do lodówki. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ tego rodzaju mata chłodząca dla psa aktywuje się samoistnie pod wpływem nacisku i ciężaru kładącego się na niej zwierzęcia.

Żelowe posłanie utrzymuje temperaturę niższą od temperatury otoczenia nawet do czterech godzin i ładuje się automatycznie, gdy tylko pies z niego schodzi. Nylonowa powłoka maty chłodzącej jest łatwa w czyszczeniu i trwała. Mata chłodząca dla psa zachowuje więc swoją użyteczność przez bardzo długi czas.

 

Related Posts: